Doğa Hayatı

Hayatın Büyük Deneyimi – Everest Ana Kampı Trekking

Asıl mesele Nepal'de trekking yapmak genel trekking veya fırsat noktanız değil. Sadece bir şeyi başarmak için şaka yapmayan bireylerin bu trekse katılmaları gerekebilir. Nepal'de trekkingin düzenlenmesi ve hazır olması gerektiği gerekçesiyle budur. Olabileceği gibi, harika bir zaman geçirmeyi ümit edenlerinizin demoralize edilmesine gerek yoktur.

Fiziksel olarak zayıf olduğunuzu düşünmek için herhangi bir arzunuz olmayacak. Bu nedenle son derece yorucu ve üzücü olabilir. Her halükarda, ihale ayaklarının trek için ima edildiği birkaç ilçe vardır. Trekking yaparken asgari yorucu kurslara karşı çıkabilecek bir yardımcı almanız gerekecek. Öngörülemeyen bir sorun olması durumunda, web'de bazı verilerle karşılaşmanız gerekebilir.

Onlarca yıl önce, insan bir süre önce gezegendeki en yüksek dağ olan Everest Dağı'nın üstesinden gelmek için can atıyordu. Birçok kişi dünyanın en yüksek tepesini ölçeklendirmeye ve gizemini ortaya çıkarmaya çalışırken kendilerini uçurmuştu. Hiçbiri 1953 yılına kadar Sir Edmund Hillary ve Sherpa Tenzing Norgay'ın sonunda ödüllerini – Mt. Everest. Bu noktadan sonra, Everest Ana Kampı Trek sonuç olarak yürüyüşçülerin ve dağcıların Nepal'deki en iyi kararına dönüştü.

Everest Ana Kampı Trek, Himalaya'nın harika perspektifleri ve açıkça biliniyor ki Sir Edmund Hillary ve Sherpa Tenzing'in adımlarında inanılmaz, inanılmaz bir ilişki.

Birçok kişi Lukla'ya uçarak Everest Ana Kampı Yürüyüşü. Birkaç yürüyüşçü ve dağcı için, Lukla uçak terminaline ulaşma deneyimi bile kendi başına sinir bozucu bir mücadeledir. Vücudunuzu adım adım adapte etmeyi güçlendireceğinden, zamanınız olması için Jiri'den trek almak uygun. Bu harika kurs yaklaşık 3 hafta sürüyor ve aşkın Hindu bataklıklarından Tibet Budist Yüksek Himalayalarına taşınıyor. Tabii çok sayıda tırmanış ve daldırma içerir, bu şekilde trek takdir etmek için, gerçekten uygun olmalı ve ayarlamak için gereken zaman ölçüsünü göz ardı etmemelisiniz. AMS (İklimlendirme Dağ Hastalığı), yetkin dağ sakinlerinin çok fazla farkında oldukları gerçek ve gerçek bir risktir.

Eylül ayının sonundan Kasım başı ve Mart ayından Nisan ayına kadar Everest Ana Kampı Trekini takdir etmek için en iyi zamanlar. Bu ayların ortasında, harika iklim koşulları, evcilleşmemiş yaşamın bolluğu ve çok çeşitli bitki örtüsünün tam çiçeklenmesi ile trek daha hoş. Şiddetli iklim ve yükseklik arttıkça sıcaklıktaki olağandışı değişiklikler, kışın trekkingi daha güvenli bir öneri haline getirir ve bu nedenle yürüyüşçüler ve dağcılar için olumsuz bir mevsim olarak kalır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı