Kamp Hayatı

Kamp Çadırınızın Ömrünü Uzatmanın 4 Kolay Yolu

Kamp çadırınız sadece dışarıda olduğunuzda uyuyacağınız yer değil, aynı zamanda sizi korur ve dış unsurlardan korur. Bunu söyledikten sonra, çadırınız ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için özen ve dikkati hak ediyor.

Kamp çadırınıza nasıl bakabileceğinize dair bazı yollar:

Çadırınızın zemini koruyun

Buradaki anahtar, kamp kuracağınız noktadır. İdeal bir alan pürüzsüz ve düz bir nokta olacaktır. Kayalar, dallar, çam kozalakları ve benzerleri gibi küçük kalıntıları temizleyin, çünkü bunlar çadırınızın zeminde kesiklere neden olabilir. Zemini daha fazla korumak için, bir ayak izi, çadırınızın zeminine daha pürüzsüz bir yüzey sağlayacak bir zemin bezi kullanın. Son olarak, herhangi bir ayak aşınmasını içeri getirmeyin!

Güneşten uzak tutun

Güneşin UV ışınları cildinize değil, çadırınızın yüzeyine de zararlıdır. UV ışınları hem kumaşa hem de naylon liflere zarar verir. En iyi seçiminiz gölgeli bir alanda kamp kurmaktır, ancak bir tane bulamazsanız, çadırınızı gölgelemek için bir muşamba kullanın. Bir süre dışarı çıkacaksanız (yürüyüş, balık tutma veya sırt çantasıyla), çadırınızı doğrudan güneş ışığından çıkarın.

Yiyecekleri dışarıda tut

Çadırınızın içine yiyecek getirmeyin ve yemek yemeyin. Ormanda çok sayıda böcek var ve yiyecek birçoğunu çekiyor. Böceklerin çadırınızın her yerinde sürünmesini ve sadece yiyeceklere ulaşmak için kumaştan içeri girmeye çalışmasını istemezsiniz. Ayrıca, kamp yiyecekleri, ayıları ve diğer vahşi yaşamı kamp alanına çekmekten kaçınmak için her zaman sıkıca kapatılmış kaplara yerleştirilmelidir.

Çadırınızı temiz tutun

Paketleme sırasında, hem içeride hem de dışarıda birikmiş olabilecek toz ve kirlerden kurtulmak için çadırınıza iyi bir sallama verin. Herhangi bir yüzeyde küf olmadığından emin olmak ve fermuardaki kiri çıkarmak için her kullanımdan sonra yıkamak ve gelecekte arızalanmasını önlemeye yardımcı olur. Serin, kuru bir yerde gevşek bir torbaya koymadan önce çadırınızı tamamen kurutmayı unutmayın.

Kamp çadırınızın ömrünü uzatmak için bu kolay ipuçlarını izleyin ve uzun yıllar boyunca hizmetinin tadını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı