Kamp Hayatı

Kamp Konuşmam

Her yaz çocuklar basketbol kamplarına akın eder. Kamplar çocuklar için eğlencelidir çünkü gün boyu oynamaya ve arkadaşlarla takılmaya başlarlar. Basketbol kampları çocuklara birçok şey öğretebilir … basketbol ve yaşam. Gençliğimde kampları sevdiğimi biliyorum ve onlardan çok şey öğrendim.

Kampların çoğunda kampın bir noktasında konuk konuşmacılar bulunur. Birçoğunu bir kampçı ve bir danışman olarak dinledim. Xavier basketbol kampını çalışmaktan eve dönerken, konuşmacı olmam istendiğinde bir kampa ne söyleyeceğimi düşündüm. Özellikle küçük çocuklarla bir basketbol kampına hitap etmek zordur, çünkü çoğunun lise düzeyinde bile basketbolcu olma niyeti yoktur. Bu yüzden konuşmanın yaşamla ilgili olması gerektiğini, ancak basketbolun merkez nokta olduğunu düşünüyorum.

Bir şeye ihtiyaç duymaktan ziyade bir şey istemekten bahsederim. Herkesin yiyecek, su, barınak vb. İhtiyacı vardır. İnsanlar çeşitli şeyler istiyorlar … büyük ev, pahalı araba, bunun gibi şeyler. Kampa bir gün NBA'de kaç kampçı oynamak istediğini sorsaydım bütün kamp ellerini kaldırırdı. Bir gün üniversitede kaç kampçı oynamak isteyeceğini sorduğumda sonuç tahmin edilebileceği gibi olurdu. Bu bir istemek meselesi değil, bir ihtiyaç meselesi. Mutlu olmak için kimin NBA'ye girmesi gerekecek? Bu, kimin başardığına ve kimin yapmadığına karar vermenin sonu olacak.

Yaşamak veya mutlu olmak için bir şeye ihtiyacınız varsa, bunu yapmak için büyük çaba harcayacaksınız. Hayatınızı yapmak için NBA'ye gitmeniz gerekiyorsa, son derece odaklanacaksınız. Alkol, partiler, uyuşturucular ve yolunuza çıkabilecek her şey sizi rahatsız etmeyecektir. Basketbol sizin önceliğiniz olacak ve alışkanlık alışkanlıklarınıza inanılmaz çaba göstereceksiniz. Gün içinde ikinci işinizi yapmak için bir partiyi atlamak kolay değil … evet ikinci, çünkü henüz çalışmamışsanız bir soru olmayacak. Tembel olmak ve burada ve orada bir çekim işini atlamak veya ağırlıklardan bir hafta almak kolay çünkü yaz ve rahatlamak istiyorsunuz.

Şimdi, bir şey istemek ve bir şeye ihtiyacımız var. Bu noktada, kampçıların hayatlarında gerçekten ihtiyaç duyacak kadar kötü istediklerini anlamaları gerekir. Spor mu? Doktor olmak mı? Eğer bir doktor olacaksa, akademisyenleri öncelikleri olarak koymaları gerekecek, diğer her şey akademisyenlere ikincil. Hayatınızda bir öncelik olarak koymak istediğiniz bir tutkunuz varsa, o rüyada ilerleme kaydetmek için her sabah uyanmayı seveceksiniz.

Ne yapmak istediğinizi bilmediğinizde, tutkunuz olmadığında … hayat zor ve genellikle sıkıcıdır. O zaman, ruhun farklı şeyleri araştırması ve deneyimlemesi çok önemlidir. Herkesin sevdiği bir şey var ve bunu hayatınızın geri kalanında yapmanın bir yolunu bulabiliyorsanız, o zaman yapmalısınız. En gerçek deyim "hedefle ilgili değil, yolculukla ilgili" olabilir. Hedef önemli olmalı ve üzerinde çalıştığınız şeyleri gözden kaçırmamalısınız, ancak yolculuk hedefi buna değer kılan şeydir. En büyük yaşam anılarınızın tümü, çok çalıştığınız ve insanlarla paylaştığınız yolculuktan olacak.

Burada bir şeyleri özetlemek, hayatınızda bir tutku bulmak. Hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz bir şey, hedefiniz üzerinde çalışmaya başlamak için her sabah uyanmayı seveceğiniz bir şey. Bunun ne olduđunu öđrenince … poponunu çalýţtýrmanýz ve hiçbir ţeyin sizi gerçeđe çevirmesini engellemesine izin vermeyin. Hayat hedefinize doğru çalışırken yolculuğun tadını çıkarmayı unutmayın. Tanıştığınız insanların tadını çıkarın, hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için üstesinden gelmeniz gereken çılgın şeylerin tadını çıkarın. Aynı hayallerinizi isteyen diğerlerinden daha sıkı ve daha akıllıca çalışın. Son cümledeki "ve" büyüktür. Bazıları çok çalışıyor, bazıları akıllı çalışıyor, ama çok azı her ikisini de yapıyor.

Herkesin konuşmamdan bir şeyler çıkarabileceğini ve küçük bir şey olsa bile hayatlarına uygulayabileceğini umuyorum. Herkes konuşmamdan bir şey alırsa çok memnun olurum. Yolculuğunuzda eğlenin!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı